Lípa 2
Činnost

Zpět na úvodní stranu

Kluby Lípy 2 podávají zprávy o činnosti na svých vlastních stránkách:

Dopravní klub Česká Lípa, organizační složka
Haluz

- zeměpis, vlastivěda, turistika; - podpora budování občanské společnosti; - právo

Exkurze do Drážďan - čekání na vlak do Germánie Exkurze do Drážďan - členky přípravného výboru v objetí Exkurze do Drážďan - příliš brzy v Zwingeru (otevírá se až v 10 hodin) Exkurze do Drážďan - Labe až po okraj Exkurze do Drážďan - drama na mostě Exkurze do Drážďan - prezident před svým idolem Exkurze do Drážďan - v lůně Českých drah Výlet na Lemberk - komunikace s labutěmi
Výlet na Lemberk - opuštěné nádvoří Výlet na Lemberk - pomýlený prezident Studijní cesta do Pekla - statečně přes potok Vyjížďka na Křivoklát - účastníci před cílem Vyjížďka na Křivoklát - novodobí rytíři Vyjížďka na Křivoklát - cíl na dosah Vyjížďka na Křivoklát - na skok u konkurence Vyjížďka na Křivoklát - závěr motovýpravy

Rok 2004

  Dobytí Ronova - sobota 23. října 2004
Výstup z Kravař na zříceninu hradu Ronov. Poté do Blíževedel. Pro nedostatek času neuskutečnila se plánovaná ještě návštěva hrádku Hřídelík.

  Rozhledy z Jedlové - sobota 11. září 2004
Výprava na horu Jedlová s vynikající rozhlednou. Vítaným zpestřením akce byla návštěva vrcholové hospůdky spojená s občerstvením.

  Vydatná Houska - sobota/neděle 28./29. srpna 2004
Malé setkání členů Lípy 2 z různých koutů naší vlasti. Spojeno s výpravou na hrad Houska (oblíbený výletní cíl Lípy 2), zříceninu hradu Jestřebí (rovněž oblíbeno) a na v roce 2003 zpřístupněné zbytku vodního hradu Lipý, odkud pocházeli páni z Lipé (z nich nejslavnější patrně Jindřich z Lipé).

  Mnichovo Hradiště - sobota 21. srpna 2004
Výprava na státní zámek Mnichovo Hradiště. Účastníci výpravy s překvapením seznali, že v přilehlém kapucínském kostele je pochován Albrecht z Valdštejna.

  Expedice Jedlová - Svor - čtvrtek 19. srpna 2004
Výlet z železniční stanice uprostřed lesů přes Rousínov do Svoru. Účastníci přivítali, že v Lužických horách teprve nyní dozrály borůvky.

  Akce Husa - středa 18. srpna 2004
Náročná výprava z Dřevčic do Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Kolem místa, kde škonal Jára da Cimrman, na skalní útvar Husa. Poté cestou necestou přes osadu Hvězda do Blíževedel.

  Výprava na Vlčí horu - úterý 17. srpna 2004
Spojeno s návštěvou turistické ubytovny Klubu českých turistů v osadě Vlčí hora, kde byl zajištěn oběd. Hlavním cílem však byla rozhledna na Vlčí hoře, která byla úspěšně pokořena.

  Výlet na Dobrošov a Jiráskovou chatu - čtvrtek 12. srpna 2004
Exkurze do podzemní pevnosti a na nedávno Klubem českých turistů znovuotevřenou Jiráskovou chatu nedaleko Náchoda. Zde účastníci exkurze vystoupili na vyhlídkovou věž.

  Benešovská renesance - úterý 10. srpna 2004
Výprava na neprávem opomíjený státní zámek v Benešově nad Ploučnicí. Skládá se z Horního a Dolního zámku.

  Exkurze do ZOO v Liberci - pondělí 9. srpna 2004
Návštěva rozsáhlé zoologické zahrady v krajkém městě.

  Noční vycházka na Špičák - úterý 3. srpna 2004
Cesta k uzavřené rozhledně na kopci Špičák, dominantě města Česká Lípa.

  Máchovští lodivodi - úterý 3. srpna 2004
Výprava členů Lípy 2 na Máchovo jezero, spojená s projížďkou výletním parníkem.

  Hasičské muzeum a Panská skála - sobota 31. července 2004
Výprava členů Lípy 2 do více v Evropě než u nás proslulého Hasičského muzea v Novém Oldřichově. Především výstavou starých hasičských vozů a stříkaček byli nadšeni mladí i starší účastníci akce. Na závěr pak členové Lípy 2 navštívili ještě Panskou skálu u Kamenického Šenova (tzv. Kamenné varhany známé z pohádky Pyšná princezna).

  Mariánský důl - sobota 24. července 2004
Expedice přes tři země - účastníci vyšli z Filipovky ve frýdlantském výběžku, poté přes Polsko dosáhli Německa. Tam navštívili město Ostřice/Ostritz a klášter Mariánský důl/Marienthal. Vrátili se zpět do Polska, odkud cestovali vlakem do německé Žitavy/Zittau, a odtamtud opět vlakem do vlasti.

  Právo pro dobrovolníky - sobota 17. července 2004
Přednáška v Příchovicích z oblasti práva pro účastníky volontariátu organizovaného Asociací křesťanských sdružení mládeže.

  5. zdislavská pouť - sobota 29. května 2004
Již tradiční akce Lípy 2 duchovního zaměření. Pěší cesta z města, kde sídlí Lípa 2 - České Lípy do Jablonného v Podještědí, kde se v tento den koná pouť u příležitosti svátku sv. Zdislavy. Účastníci pouti vystoupali i na nově opravenou věž bývalého kostela, sloužící nyní jako vyhlídka.

  Pocta Miroslavu Horníčkovi - pátek 28. května 2004
Cesta k místu posledního odpočinku slovutného herce v Kytlici v Lužických horách. Cestou účastníci zdolali horu Klíč s báječným výhledem.

  Zvířetice 2004 - čtvrtek 27. května 2004
Odpolední výlet z Bělé pod Bezdězem přes Bítouchov na zříceninu hradu Zvířetice na hranicích Českého ráje. Cestou členové Lípy 2 narazili na záhadný "zakázaný prostor".

  Exkurze do ZOO Děčín - středa 26. května 2004
Nenáročná výprava určená zejména nejmladším členům Lípy 2. Děčínská ZOO neoplývá bohatstvím zvířeny, ale na děti je zde všestranně pamatováno.

  Velká expedice do Tiských stěn a na Děčínský Sněžník - pondělí 24. května 2004
Cesta do znamenitého skalního města u obce Tisá a na nejstarší rozhlednu v Čechách na Děčínském Sněžníku. Výprava zahájena v Libouchci a ukončena v Děčíně.

  Opakování výpravy do botanické zahrady v Liberci - neděle 23. května 2004
Pro velký úspěch byla opět pod vedením prezidenta, avšak s jinými účastníky, opakována výprava do vyhlášené botanické zahrady v Liberci. Vzhledem k tomu, že většina expozic je ve sklenících, účastníkům výpravy nevadilo, že ač konec května, venku chvílemi sněží.

  Dětenické zázraky - čtvrtek 20. května 2004
Výprava na znovuobnovený soukromý zámek v Dětenicích u Jičína, spojená i s návštěvou rovněž obnoveného zámeckého pivovaru. Dospělí členové výpravy ochutnali i zde vařené zázračné pivo.

  Expedice Chudý hrádek - středa 19. května 2004
Ze Zahrádek Valdštejnskou alejí do Holan a Dolského údolí. Spojeno s návštěvou romantické zříceniny nazvané Chudý hrádek.

  Exkurze na Velké Březno - úterý 18. května 2004
Návštěva pozoruhodného státního zámku, odkud pocházela manželka zastřeleného následníka trůnu.

  Pražská výprava - sobota/neděle 15./16. května 2004
Setkání s členy Lípy 2 v Praze. Součástí akce byla výprava na Petřín, spojená s návštěvou bludiště, rozhledny a muzea Járy Cimrmana.

  Přes hory a doly do Veselé - sobota/neděle 1./2. května 2004
Skutečnost, že do oblasti přicestoval za účelem přednášky o právu pro vedoucí dětských táborů, využil prezident Lípy 2 k organizaci turistické výpravy do Hostýnských vrchů a k setkání členů Lípy 2 na Valašskomeziříčsku. Účastníky výpravy pronásledovala bouřka, což prezidenta znervózňovalo, neboť nesl za výpravy se účastnivší členy Lípy 2 právní odpovědnost.

  Školení vedoucích dětských táborů a chaloupek - sobota 1. května 2004
Školení z právního minima nutného pro vedoucí dětských táborů a chaloupek. Cca 100 účastníků, odehrálo se v lůně Hostýnských vrchů - Rajnochovicích. Pořádáno pro občanské sdružení Sarkander.

  Exkurze do botanické zahrady v Liberci - neděle 11. dubna 2004
Prohlídka věhlasné botanické zahrady. Účastníci výpravy nadšeni a doporučují opakování této akce.

  Vísecká rychta - sobota 10. dubna 2004
Znovudobytí vísecké rychty v Kravařích. Prohlídka interiérů mohutného venkovského stavení. Poté pěšky do Stvolínek ke středověkým náhrobkům na tamějším zpustlém kostele.

  Expedice Brtníky - pátek - pondělí 9./12. dubna 2004
Tato akce Lípy 2 vedená jejím členem Petrem se velmi vydařila. Začala v Rumburku, účastníci přespali na faře, pak putovali z Brtníků do Jetřichovic (přespání), z Jetřichovic na Mezní Louku (znovu přespání) a pak přes Pravčickou bránu do Hřenska. Z Hřenska nic NEJEDE do Děčína, takže pak neplánovaně pěšky do Děčína. Členové expedice pokaždé spali v kempu, ale nic neplatili, anžto tam v tu dobu nebyl žádný správce. Počet účastníků akce: 9.

  Bledulková neděle - neděle 4. dubna 2004
Výprava za bledulkami do romantického skalnatého údolí Robečského potoka nedaleko České Lípy.

  Školení vedoucích táborů a chaloupek - sobota 20. března 2004
Opět právní školení pro vedoucí dětských pobytových akcí, pro změnu Praze ve spolupráci s Asociací křesťanských sdružení mládeže.

  Školení vedoucích táborů a chaloupek - sobota 7. února 2004
Pravidelné právní školení pro cca 50 vedoucích dětských pobytových akcí v Brně ve spolupráci s občanským sdružením Petrov.

  Radvanecké setkání členů a přátel Lípy 2 - čtvrtek 1. ledna 2004
Novoroční setkání vedení, členů a přátel Lípy 2 v pohostinném prostředí roubenné chaloupky v Radvanci u Nového Boru.

Rok 2001

Zájezd do českého Slezska - čtvrtek/neděle 27./30. prosince 2001
Někodikadenní vánoční zájezd členů Lípy 2 do málo poznané oblasti České republiky - českého Slezska, především pak jeho opavské části.

Exkurze do Turnova - středa 26. prosince 2001
Tradiční svatoštěpánská výprava členů Lípy 2 k přátelům sdružení do Turnova. Účastníci výpravy se v Turnově mimo jiné zúčastnili vánočního koncertu.

Školení dobrovolníků - sobota 15. prosince 2001
Další školení, které Lípa 2 uskutečnila ve spolupráci se Sekcí pro mládež České biskupské konference a občanským sdružením Petrov. Jednalo se o celodenní právní školení pro skupinu dobrovolníků, mladých lidí, kteří se budou snažit rok pracovat s dětmi a mládeží na jinak opuštěných farách v pohraničí.

Expedice Hrnčíř - sobota 1. prosince 2001
Výprava, která se za účasti revizního komisaře sdružení vydala do Německa. Úzkokolejnou drahou dojeli účastníci do lůna Lužická hor - městečka Ojvínu. Po prohlídce místních pamětihodností se zasněženou krajinou expedice po Velké a Malé skalní cestě a přes skálu Scharfenstein dobrala až ke kopci Hrnčíř. Následoval sestup do údolí a prostorem rekultivovaných hnědouhelných dolů návrat do Žitavy.

Malé setkání členů Lípy 2 - sobota 24. listopadu 2001
Malé setkání členů Lípy 2 se uskutečnilo v České Lípě u příležitosti kumulace oslav narozenin a jmenin několika členů sdružení.

Právo pro vedoucí dětských táborů - čtvrtek 15. listopadu 2001
V rámci tzv. studijně-formačního kurzu pro kněze a laiky uskutečnil prezident sdružení Lípa 2 právní školení pro vedoucí dětských kolektivů se zaměřením na hygienické předpisy, přístup do krajiny a odpovědnost za škodu. Kurz proběhl v budově Nového Adalbertina na Velkém náměstí v Hradci Králové.

Expedice Napříč Českým Švýcarskem - sobota 10. listopadu 2001
Pod vedením Dakotanka, člena Lípy 2, podnikla skupina asi 10 mladých lidí turistickou expedici napříč Českým Švýcarskem. Ráno se odjíždělo v 7:30 hodin vlakem z České Kamenice do Brtníků. Odtud výprava pokračovala pěšky do Kyjovského údolí a k chatám na Tokáni. Celá akce byla zakončena v Kytlici kolem 17. hodiny.

Expedice Kozly - sobota 27. října 2001
Přechod horského hřebenu Kozlů pod vedením prezidenta sdružení. Na hřebeni je mlha a fouká ostrý vítr, přesto (nebo možná právě proto) nepostrádá přechod hřbetu jistou dávku romantiky. Výprava je zakončena v Horní Polici u poutního chrámu.

Návštěva zákupského zámku - sobota 13. října 2001
Za slunného počasí se pod vedením členů Lípy 2 uskutečnila návštěva státního zámku v Zákupech, spojená s prohlídkou objektu. Účastníci výletu si prohlédli též nově zpřístupněný rozsáhlý zámecký park.

Exkurze do rychty v Kravařích - sobota 6. října 2001
V sychravém podzimním počasí vydali se členové sdružení naplnit jeden z cílů činnosti sdružení pro nejbližší období, stanovený členskou schůzí - uskutečnili exkurzi do vísecké rychty (Víska, původně samostatná obec, je nyní součástí Kravař). V jednom z největších roubených stavení v České republice si prohlédli zajímavou expozici lidového bydlení.

K podzemním chodbám u Pustého kostela - sobota 22. září 2001
Návrat k Pustému kostelu u Velenic v údolí říčky Svitavky, tentokrát s revizním komisařem sdružení. Výprava vyšla ráno ze Sloupu, přes hřeben Slavíčku došla k Pustému kostelu a prozkoumala záhadné podzemní chodby v okolí. Zjistila též, že říčka Svitavka je ponornou řekou. Následoval návrat zpět do Sloupu v Čechách, avšak jinou cestou.

Turistická výprava Údolí Křinice - úterý 28. srpna 2001
Pěší výprava do Českosaského Švýcarska, které se tentokrát z členů Lípy 2 účastnil samojediný prezident sdružení, a to vzhledem k celkové délce výpravy: 55 kilometrů. Z Rybniště přes Vápenku do Zadní Doubice, odtud malý okruh přilehlou částí Saska (Králův stolec/Königsplatz, Tunel/Tunnel, rezervace Údolí Křinice/Naturschutzgebiet Kirnitzschklamm), dále přes Jetřichovické stěny a Jetřichovice do České Kamenice.

Vycházka k Pustému kostelu - pondělí 27. srpna 2001
Cesta mimo značené turistické trasy. Autobusem do Velenic, kde účastníci výpravy navštívili Boží hrob z roku 1711. Pak zpět přes Velenice k Pustému kostelu - soustavě jeskyní v údolí říčky Svitavky. Po překonání masivu Slavíčku skončila expedice po krátké, ale vydatné bouři s deštěm, hromy a blesky ve Sloupu v Čechách.

Expedice Provodínské kameny - sobota 11. srpna 2001
Za účasti revizního komisaře sdružení vydala se expedice přes Provodínské kameny (Spící panna a josefinské valy) opět na zříceninu hradu Jestřebí, odtud kolem Braniborské jeskyně do Starých Splavů.

Turistická výprava Bimmelbahn - pátek 6. července 2001
Tentokrát se členové sdružení Lípa 2 vydali ze zastávky Jedlová k Sirnému prameni v Lužických horách. Po nově značené zelené trase pak přešli přes Myslivny pod Luží a Jeptišky/Nonnefelsen až do německého Jonova/Jonsdorfu. Odtud cestovali účastníci výpravy romantickou úzkokolejnou drahou zvanou Bimmelbahn do Žitavy/Zittau, kde byla výprava ukončena.

Vyjížďka na Křivoklát - sobota 2. června 2001
Jednu pěknou sobotu na přelomu jara a léta se pod vedením Václava, vedoucího činitele mototuristické sekce sdružení, uskutečnila motocyklová vyjížďka Lípy 2 po českých hradech.

2. zdislavská pouť - sobota 26. května 2001
Již podruhé se členové sdružení, tentokrát v ještě hojnějším počtu, vydali na pouť v den oslav svátku svaté Zdislavy, patronky rodin a severních Čech. Výprava opouštěla Českou Lípu již o půl třetí hodině ranní, vzhledem k chladné noci došla do Jablonného v Podještědí již v 9:15 hodin.

Expedice Vlhošť-Kilimandžáro - čtvrtek 24. května 2001
Z Kravař, výchozího místa trasy, zamířili účastníci expedice nejprve na strmý kužel, na jehož vrcholu se tyčí zřícenina hradu Ronova. Poté, co prezident podal poučný výklad o vynikajícím výhledu z tohoto vrchu, pokračovala výprava za slunného počasí přes osadu Hvězda na Vlhošť, Kilimandžáro Máchova kraje, které úspěšně pokořila až těsně k vrcholu, přidržujíce se žlutě značené turistické trasy. Poté cesta zavedla účastníky do Holan a kolem Holanských rybníků k zřícenině hradu Vítkovce. Expedice byla zakončena opulentní večeří v motorestu ve Stvolínkách.

Exkurze na Kokořín - úterý 22. května 2001
Ze Mšena účastníci exkurze sestoupili do Kokořínského dolu a odtud zase vystoupali k hradu Kokořínu, kde se zúčastnili prohlídky hradu. Poté jinou trasou, na které byli svědky následků přírodní pohromy, kterou způsobil odštíplý kus skály, se výletníci vrátili do výchozího bodu cesty - Mšena.

Euroregionální expedice - neděle 20. května 2001
Účastníci této expedice se ve třiceti kilometrech prošli po území tří států. Výprava byla zahájena v německém Jelenopoli/Hirschfelde, odkud chráněnou krajinou oblastí Údolí Nisy/Neißetal došli členové expedice ke klášteru Mariánský důl/Mariental. Po exkurzi v klášteře pokračovala ve slunečném počasí výprava do nedaleké Ostřice/Ostritz. Po prohlídce tamějšího chrámu překročila expedice Lužickou Nisu a vstoupila na území Polské republiky. Přes Křevinu/Krzewinu a Lutohněvice/Lutogniewice došli účastníci až do Andělky v Čechách. Odtud členové expedice zamířili do pozdně gotického kostelíku ve Vsi, v němž se zúčastnili mše svaté. Následoval návrat stejnou trasou do Křeviny, odkud účastníci výpravy odcestovali vlakem do Žitavy/Zittau a zpět do svých domovů.

Exkurze na Baštu a Liliovník - sobota 19. května 2001
Výprava do nejprofláklejší části Saského Švýcarska. Vlakem do Kurort Rathenu, přívozem přes Labe na druhý břeh a pak pěšky na Baštu/Bastei přes skalní Nový Hrádek/Neurathen. Účastníci exkurze měli štěstí, že na místo dorazili zjitra, protože k závěru návštěvy této oblasti se Bašta zaplnila nesčíslnými zástupy poznáníchtivých turistů. Cesta dále vedla přes stolovou horu Liliovník/Lilienstein přívozem do Královského Kamence/Königstein, kde byla exkurze ukončena.

Expedice Slavoňov - středa 16. května 2001
Pohodlná výprava za slunného jarního počasí krásnou přírodou podhůří Orlických hor z Nového Hrádku přes okolní vsi do Slavoňova k unikátnímu celodřevěnému kostelíku z 16. století. Expedice pokračovala údolím Slavoňovského potoka přes zříceninu hradu Výrova do Nového Města nad Metují, kde si její účastníci připomněli 500 let od založení tohoto staroslavného města.

Poznávací cesta do Broumovských stěn - úterý 15. května 2001
Cesta, která účastníky zavedla z Police nad Metují do zajímavých oblastí masivu Broumovských stěn. Shodou okolností byla výprava ukončena v Bezděkově u Police nad Metují, tedy v místě, kde se dne 1. července 2000 konala 1. členská schůze sdružení Lípa 2.

Exkurze na zámek v Ploskovicích - sobota 5. května 2001
Krátký zájezd na státní, kdysi habsburský zámek v Ploskovicích, spojený s návštěvou grott a zámeckého parku. Narozdíl od většiny výprav sdružení vládlo tentokrát chladné a deštivé počasí. Členové sdružení pronásledovali místního páva, aby ulovili jeho fotografii.

Školení vedoucích - Brno - pátek/neděle 11. - 13. května 2001
Ve spolupráci s občanským sdružením Petrov školil prezident sdružení Lípa 2 vedoucí dětských táborů a chaloupek v přednáškovém sále centra mládeže brněnského biskupství. Členové sdružení Lípa 2, kteří prezidenta doprovázeli, prodloužili potom společně s prezidentem svůj pobyt v Brně o exkurzi na hrad Špilberk, včetně výstupu na nedávno otevřenou hradní vížku.

Expedice frýdlantský výběžek - úterý 1. května 2001
Mototuristický zájezd do frýdlantského výběžku za účasti předsedkyně partnerského občanského sdružení Matěj Litoměřice. Návštěva chrámu ve Frýdlantě, gotického kostelíku ve Vsi, poutního komplexu v Hejnicích s nově vybudovaným centrem setkávání Mater Formosa a Lázní Libverda. V průběhu cesty vládlo překvapivě horké a jasné počasí.

Setkání členů spojené s výpravou na Bezděz - pátek/neděle 27. - 29. dubna 2001
Velké českolipské setkání členů Lípy 2 z různých částí České republiky - okresů Zlín, Vyškov, Plzeň-sever a z měst Česká Lípa, Brno a Praha. V rámci setkání se v sobotu uskutečnila výprava jeho účastníků z Oken na hrad Bezděz. Vlídné jarní počasí bylo přerušeno deštěm, právě když probíhala prohlídka hradu. I v rámci tohoto setkání se vařil nápoj Lípy 2.

Školení vedoucích - Osová Bítýška - sobota/neděle 21. - 22. dubna 2001
Také letos proběhlo ve spolupráci s občanským sdružením Petrov školení přibližně 50 nových vedoucích dětských táborů a chaloupek, jehož podstatnou část - školení v oblasti právních znalostí - zajišťovalo občanské sdružení Lípa 2 prostřednictvím svého prezidenta.

Za bledulkami do Pekla - sobota 31. března 2001
Další výprava do romantického údolí Peklo, obklopeného skalami, tentokrát v čase, kdy je zde možné vidět celá pole kvetoucích bledulí.

Školení vedoucích - Rajnochovice - sobota/neděle 24. - 25. března 2001
Poprvé v letošním roce přednášel prezident sdružení právo také pro vedoucí táborů a chaloupek, spjatých s občanským sdružením Sarkander Olomouc. Školení proběhlo na základně tohoto sdružení Archa v Rajnochovicích v Hostýnských vrších.

Expedice Čap - sobota 10. března 2001
Expedice do severní části chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. I přes proměnlivé počasí, spojené s lezavou zimou, avšak bez sněhu, splnila výprava plánované cíle - dojít z Dubé na Čapskou palici, odtud skalním městem (převisy Krápník a Tisícový kámen) kolem Vlhoště - Kilimandžára Máchova kraje - do Blíževedel.

Exkurze Českosaské Švýcarsko - sobota 3. března 2001
Výlet členů sdružení pod vedením designovaného revizního komisaře do východní části národního parku České Švýcarsko. Z Krásné Lípy přes skály u Kyjova a Kyjovským údolím k Turistickému mostu, odtud přes Brtnický hrádek do Brtníků a následně do Zahrad u Rumburka. Zimní nálada v zasněžené krajině přispívala k romantickým dojmům z cesty. Účastníci exkurze však již byli také svědky probouzejícího se jara.

Národní ples Folklorního sdružení - sobota 17. února 2001
Prezident sdružení a tehdejší revizní komisařka navštívili jako zástupci sdružení Lípa 2 na pozvání partnerského Folklorního sdružení České republiky Národní krojový ples Folklorního sdružení ve Žďáru nad Sázavou. Spolu s dalšími čestnými hosty se účastnili i slavnostního zahájení plesu na staré žďárské radnici.

Expedice Luž - úterý 13. února 2001
Sraz zakládajících členů Lípy 2 spojený se zimní výpravou do Lužických hor, v jejímž rámci se uskutečnila návštěva hradu Milštejna a Ledové jeskyně. Kolem přehradní nádrže Naděje došli členové Lípy 2 k Luži, nejvyššímu vrcholu Lužických hor. Vzhledem k větrnému a studenému počasí zůstala hora nepokořena.

Expedice Jestřebí 2 - sobota 27. ledna 2001
Druhá výprava na zříceninu hradu Jestřebí, tentokrát ze Starých Splavů od Máchova jezera, spojená s epigrafickým výzkumem v Braniborské jeskyni. Vzhledem k tomu, že se této exkurze neúčastnili členové do 18 let věku (sdružení Lípa 2 je především sdružením mládeže), uvařili si po této výpravě zmrzlí a promočení členové nápoj Lípy 2 pro zahřátí.

Expedice Jestřebí - sobota 20. ledna 2001
Zimní výprava z České Lípy přes údolí Peklo, Zahrádky, kolem sochy sv. Starosty a Mnichovské průrvy do Jestřebí na zříceninu hradu, již Karel Hynek Mácha přirovnal k mořskému korábu.

Rok 2000

Vánoční koncert - úterý 26. prosince 2000
Členové sdružení Lípa 2 navštívili 26. prosince 2000 v Turnově tradiční vánoční koncert Turnovského orchestrálního sdružení, který provedl Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby.

Zájezd do Dvora Králové nad Labem - sobota/neděle 5. - 6. srpna 2000
Dvoudenní poznávací zájezd do Dvora Králové nad Labem - zoologická zahrada, safari, věž královédvorského chrámu s místnůstkou, v níž byly "nalezeny" pověstné rukopisy.

Exkurze do Zákup - sobota 8. července 2000
Ani blízké okolí České Lípy, sídla Lípy 2, nezůstává stranou pozornosti sdružení. Členové proto v rámci vlastivědných aktivit uskutečnili prohlídku habsburského zámku v Zákupech a zúčastnili se slavností uspořádaných na počest následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este.

Zájezd do Španělska - úterý/středa 12. - 21. června 2000
Zatím prostorově nejvzdálenější akce Lípy 2. Zájezd prostřednictvím cestovní kanceláře TBS do Katalánska. Třebaže se jednalo o zájezd pobytový, členové Lípy 2 v jeho průběhu uskutečnili výlet ze Santa Susanny přes Malgrat de Mar do Blannes s botanickou zahradou a zříceninou hradu, dále výlet do Barcelony a exkurzi k historickému římskému akvaduktu u Pineda de Mar. Navštívili též národní park Montenegro.

Zdislavská pouť - sobota 27. května 2000
Pěší pouť Lípy 2 ke svaté Zdislavě - z České Lípy do Jablonného v Podještědí v den slavnosti na počest severočeské patronky, zakladatelky chrámu v Jablonném v Podještědí. Účastníci vycházeli už ve 2 hodiny ráno a po pětatřiceti kilometrech se v 11 hodin účastnili poutní mše svaté.

Expedice Podluží - pátek/neděle 19. - 21. května 2000
Několikadenní návštěva u přátel Lípy 2 žijících v Podivíně. Odtud byly uskutečněny výlety do oblasti Lednicko-valtického areálu, včetně zámku v Lednici a ve Valticích a několika drobných staveb v okolí. Proběhla také exkurze po městě Břeclavi a ochutnávka vybraných druhů jihomoravských vín.

Studijní cesta do Pekla - sobota 20. května 2000
Členové sdružení pod vedením tehdejší chrabré revizní komisařky sdružení navštívili i kaňonovité údolí Robečského potoka nedaleko České Lípy. V údolí byla nedávno zbudována turistická stezka. Na jaře je celá oblast poseta tisíci květů bledulek.

Školení vedoucích - Osová Bítýška - neděle 7. května 2000
Ve spolupráci se sdružením Petrov Brno uskutečnil prezident Lípy 2 na základně sdružení Petrov v Osové Bítýšce přednášky z oblasti práva pro asi 50 vedoucích dětských táborů. Tato expozé mají vždy živý a kladný ohlas.

Expedice Ralsko - sobota 29. dubna 2000
Členové sdružení v čele s prezidentem se vydali pěšky z České Lípy pokořit vrcholek hory Ralsko se stejnojmennou zříceninou hradu. Přes Vlčí důl, Brennou a Mimoň došli v horkém počasí až k hranicím bývalého vojenského prostoru a pronásledováni komáry dobyli i hrad. Před blížící se bouřkou ustoupili na nádraží do Velkého Grunova, kde byla akce ukončena.

Návštěva představení DDT Kocomour - středa 26. dubna 2000
Exkurze do Brna na premiéru divadelního představení spolku DDT, který na námět Sakiho povídky Kocomour zinscenoval stejnojmennou hru, sepsanou Štěpánem Machem, v současnosti členem Lípy 2. Štěpán Mach hrál i ústřední postavu - Kocomoura.

Výlet na Lemberk - sobota 1. dubna 2000
Výlet členů sdružení v čele s prezidentem na zámek, kde žila i svatá Zdislava, světice kraje, v němž má Lípa 2 své sídlo.

Exkurze do Drážďan - sobota 18. března 2000
Výprava členů přípravného výboru sdružení společně s tehdy ještě nečlenem, později však dokonce revizním komisařem sdružení, za drážďanskými památkami a galeriemi v předjaří roku 2000.