Lípa 2
Haluz. Výroční zpráva za rok 2013

Zpět na úvodní stranu Haluze

Zpět na úvodní stranu Lípy 2

V roce 2013 si Češi v prvních přímých volbách zvolili za prezidenta Miloše Zemana a na podzim poslali do parlamentu Babišovo "podnikavé" ANO. V prosinci řádil v kinech druhý díl Hobita. Podobně nás občas dokáže postrašit i předseda Roman, ale jinak letos vládla v Haluzi pohoda.

V únoru nás opustil taťka Kořan, zapálený hudebník a člověk, který na koleni dokázal vyrobit skoro vše. Bohužel už se nepotkal se svým třetím vnoučetem, které se narodilo 21. června na letní slunovrat. Ondra byl hned 3. července přijat do Lípy 2. Jelikož ještě nechodil, omezily se naše výlety povětšinou na malé kočárkové procházky do okolí Šlapanic, máchání nohou v Říčce... Delší cesty vedly jen za babičkami do Huslí a na Hrádek a do vyškovského dinoparku. Jediný, kdo nezklamal, byl náš tajný cestovatelský agent Mara Čejka, který tentokrát navštívil Etiopii a nastoupil studijní pobyt v New Yorku.

Kačenka druhým rokem tancovala a zpívala ve folklórním souboru Relíček. Vystupovali mimo jiné na mezinárodním festivalu v Brně (na konci srpna), kde si poprvé oblékla přebohatý slavnostní kroj. Podařilo se jí vyhrát místní kolo soutěže ve zpěvu lidových písní "Černovický zpěváček", ale kvůli neštovicím se nemohla zúčastnit dalšího kola.

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ A AKCÍ:

  • 21. 6. 2013 – narození Ondry Kořana
  • 3. 7. 2013 – Ondra přijat do Lípy 2 a Haluze
  • 27. - 28. 7. 2013 – výlet do Huslí za babičkou Vašíčkovou
  • 17. 8. 2013 – oslava Ondrova narození na Novém Hrádku – neoficiální setkání členů a přátel
  • 18. 9. 2013 – výlet do dinoparku a ZOO ve Vyškově
  • 21. 9. 2013 – výlet do Šaratice k pramenům Šaratice (bez následků)
  • 15. 12. 2013 – po krátkém zatmění v hlavě znovu žádáme o přijetí Ondry do Lípy 2 a Haluze, pan prezident nám s laskavostí sobě vlastní navrací paměť


Haluz blažená při setkání s dalšími členy Lípy 2, jejími příznivci a panem prezidentem