Lípa 2
Haluz. Výroční zpráva za rok 2017

Zpět na úvodní stranu Haluze

Zpět na úvodní stranu Lípy 2

Rok 2017 byl plný otřesů všeho druhu. Podlehla jim jak Sobotkova vláda, tak i naše stará kůlna popraskaná od mrazu. Při stavbě nové trhá náš předseda rekordy, přenáší tuny materiálu. Závěr roku ovládly prezidentské volby a jejich vyvrcholení (spadající už do dalšího roku) nám připravilo další otřes.

Navštívili jsme zajímavé výstavy třeba o maskách ve šlapanickém muzeu, o hradeckých loutkářích manželích Vítkových, o neandrtálcích v Antroposu. Na jaře jsme se zapojili do akce ukliďme Šlapanice a ocenili to i mimozemšťani, kteří k nám zavítali. Byli mile překvapeni čistotou městečka a zanechali nám tu na oplátku modré jídlo a pití. Informace o nich podává Kačenka.

V květnu se sešla velká část Lípy 2 na Hrádouské vařečce. Bylo nás dost pro získání druhé velké vařečky. Kdo nebyl nemocný, vydal se také na tradiční šlapanický pochod "Po Šlapkách". Houbaření u babičky v Huslích vyneslo Jindrovi pořezaný prst. O prázdninách pan prezident naplánoval (jak jinak než skvělé, neobvyklé a poučné) výlety v okolí Nového Hrádku. První cesta vedla přes Krahulčí Bartoňovou cestou do Dobrošova. Pak jsme se vydali kolem státní hranice do sousední polské vesnice Jarkówa a zdejší japonské zahrady a zase zpět přes kopec na Borovou.

Velkým zážitkem byla vichřice, která se přes republiku přehnala koncem října. Zrovna jsme se chystali cestovat z Nového Hrádku do Brna. Malý "motorák" do Týniště projel bez problémů, průvodčí se strojvůdcem si cestu proklestili motorovou pilou. Do Chocně autobus také projel, ale elektrické rychlíky na hlavních tratích byly nahrané. Nabrali zpoždění několik hodin.


Certifikát pro Orly

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ A AKCÍ:

  • 13. 5. 2017 - XXXV.ročník Hrádouské vařečky
  • 18. 6. 2017 - Po Šlapkách
  • 13. 7. 2017 - členka Kačka navštívila zámek v Náchodě a Kočičí skály na Ostaši
  • 19. 7. 2017 - pevnost Dobrošov (prohlídka) a procházka do Náchoda
  • 18. 8. 2017 - výlet do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě – planetární stezka přes město
  • 26. 8. 2017 - Dobrošov Bartoňovou cestou
  • 28. 8. 2017 - Jarków – Ogród japoński
  • 2. 12. 2017 - svítání slunce na Žuráni